سفارش تبلیغ
صبا
هنگامی که دانشمندی می میرد، چنان شکافی در اسلام پدید می آید که جز جانشینش آن را پر نسازد . [امام علی علیه السلام]
بسیج المهدی(عج) بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهر
پیوندها

به مناسبت روز جهانی نابینایان (عصای سفید  24 مهر ماه مصادف با 15 اکتبر)

بنام خدا

سلام همشهری، سلام عزیز هم باور، باز هم منم که سالی حداقل یکبار به شما سلام می کنیم. به شما دوستان دیروز، امروز و فردای من. به شمایی که چه یادمان باشید و چه نباشید. با شما هستیم، یارتانیم، یادتان هست سال گذشته، امروز چه روزی بود، خوب به خاطر بیاورید، چه گفتم، چه گفتید، چه خواستم، چه انجام شد. یادتان هست 24 مهر، (عصای سفید) روز جهانی نابینایان، خوب یادتان هست، آری دوباره، سالی جدید، روزی دیگر آمد. و برای ما ماندگاری این روز زیبا تبلور به ثمر نشستن اندیشه های بزرگ و خردمندانه نابینایان عزیز است.

بی شک این روز، بهانه ای است برای شناساندن توانایی نابینایان عزیز و فعالیت هایی که این عزیزان در عرصه های علمی، فرهنگی و اجتماعی دارند.

خوشبختانه امروز تحول شگرف و بسیار خوبی در جهان برای درخشش معلولین و نابینایان اتفاق افتاده، که موجب شده این عزیزان در زمینه های مختلف پیشرفت شایانی داشته باشند.

در زمینه های علمی امروز کمتر نابینایی می بینند که از تحصیلات عالی برخوردار نباشد. باور کنید اکثر اینها نه تنها در دانشگاههای بزرگ ایران در حال تدریس یا تحصیل هستند که بعضی از این عزیزان در دانشگاههای معتبر دنیا هم در حال تدریس و تحصیل هستند ولی با تأسف فراوان بعضی از همین عزیزان با وجود تحصیلات عالی کاری درخور شأنشان ندارند و توجه چندانی هم به آنها نمی شود.

دوستان ما در زمینه های فرهنگی، شعر و موسیقی خود را به تمامی نشان داده اند. هم چنین در زمینه های اجتماعی بسیاری از این نابینایان در مسائل کلان شهری صاحب نظرند و ایفای نقش می کنند. عزیزانی که در جاهای مختلف جامعه مشغول کارند، اگر بهتر از همکارانشان نباشند، دست کمی از آنها ندارند. حقاً و انصافاً تمام سعیشان بر آن است تا عملی انجام دهند که خوشحالی خدا و خلقش را به همراه داشته باشد. حالا با این اوصاف جای آن نیست که محیط سالم و خوبی را برایشان فراهم سازیم. مناسب سازی محیط شهری، راه اندازی بخشی در کتابخانه برای معلولین، ایجاد فضای ورزشی مناسب، اشتغال و مسکن عمده ترین نیازهای معلولین عزیز می باشد.

امیدواریم مسئولین و مردم خوب شهرمان بستر خوبی برایشان فراهم سازند تا در محیط کارشان انگیزه و عشق بیشتری ایجاد شود، و احساس کنند که در این روز کسی هم هست که آنها را حس کند و بفهمد. پس توجه کنید ترحم، اینجانب در مجموعه ای مشغول به کارم که پرسنلی بسیار صدیق دارد. و بنده را مورد احترام بسیار قرار می دهند. هر ساله به شکلهای مختلف در این روز برنامه هایی برای اینجانب دارند که بسیار این امر مبارکی است و من این اقدام نیک را سپاس می گویم. این با مدیریت جناب آقای دکتر حسین زاده و همکاران بسیار عزیزشان انجام می شود. این حرکت زیبا سرلوحه کار همه مردم و مسئولین و برای تمام معلولین باشد.

 

با تشکر فراوان

جمعیت معلولین توانخواهان جم(جلیل مشتاق)کلمات کلیدی:


نوشته شده توسط بسیج بهداشت و درمان صنعت نفت 91/7/26:: 1:17 عصر     |     () نظر